O mnie

Czyli kim jestem i czym się zajmuję.

Swoją przygodę z marketingiem internetowym rozpocząłem w 2011 roku. Zaczęło się od tworzenia stron internetowych. Zdecydowałem się opanować obsługę jednego z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią (CMS) – Joomla!. Na początku sam uczyłem się jego działania. Korzystając z wielu książek, a także poradników internetowych, metodą prób i błędów opanowałem podstawy działania programu, dzięki czemu – z sukcesem – stworzyłem kilka stron internetowych.

W 2012 roku podjąłem decyzję o pogłębieniu swojej wiedzy i udałem się na szkolenie. Skorzystałem z oferty firmy IT&Business Training z Gliwic. W sumie odbyłem tam trzy szkolenia. Pierwszym było: kurs Joomla! podstawy. Była to bardzo dobra decyzja, ponieważ to szkolenie pokazało mi, ile rzeczy pominąłem, ucząc się Joomli! na własną rękę. Kurs zaawansowany pozwolił mi w jeszcze większym stopniu nauczyć się i poznać Joomlę!. Wtedy właśnie pomyślałem o tym, iż warto byłoby uczynić następny krok i poznać podstawy pozycjonowania. Postanowiłem zapisać się na kolejny kurs. Właściciel firmy IT&Business Training był również właścicielem agencji e-marketingowej Augere. Zamiast kursu pozycjonowania otrzymałem ofertę pracy, w której krok po kroku mogłem poznawać podstawy pozycjonowania stron internetowych.

Pracowałem w agencji Augere i firmie szkoleniowej IT&Business Training jednocześnie. W pierwszej firmie byłem odpowiedzialny za tworzenie (w Joomla!, WordPress i HTML), administrację, a także pozycjonowanie stron internetowych. Mogłem również poznać podstawy tworzenia kampanii reklamowych w Google AdWords. Jeśli natomiast chodzi o drugą firmę – to na początku byłem odpowiedzialny głównie za administrację stron z kursami internetowymi. Z biegiem czasu sam również przeprowadzałem szkolenia (Excel i Joomla!).

Nasza współpraca z Augere i IT&Business Training zakończyła się na koniec 2013 roku. Zaraz po tym skupiłem się na jeszcze większym rozwoju w kierunku marketingu internetowego. Z biegiem czasu pozyskiwałem również nowych klientów jak freelancer. Były to głównie zlecenia na tworzenie oraz pozycjonowanie stron internetowych.

Na początku września udałem się na staż (młodszy specjalista ds. pozycjonowania stron) do agencji e-marketingowej RankHouse. Odbyłem go do końca 2014 roku. Sytuacja wyglądała podobnie jak w przypadku Joomli!. Już po pierwszych dniach poznałem tu mnóstwo nowych i przydatnych rzeczy związanych z marketingiem internetowym. Następnie agencja zaproponowała mi pracę na stanowisku głównego specjalisty ds. pozycjonowania stron internetowych.

W RankHouse pracowałem do końca sierpnia 2016 roku. Czas ten wspominam bardzo dobrze. Poznałem tam wielu ciekawych i interesujących ludzi. Był to okres ciężkiej pracy i przede wszystkim wytężonej nauki. Dzięki pracy w RankHouse nauczyłem się wielu bardzo ważnych i ciekawych rzeczy związanych z marketingiem internetowym i nie tylko.

Od września 2016 roku pracuję jako niezależny freelancer. Marketing internetowy – z dnia na dzień – fascynuje mnie coraz bardziej. Staram się rozwijać tak bardzo jak tylko się da: uczęszczam w kursach, czytam książki, podejmuje się coraz to większych projektów. Obecnie praca specjalisty ds. marketingu internetowego sprawa mi ogromną przyjemność i jest moją pasją.

Doświadczenie:

01.03.2013 – 31.12.2013 – praca w agencji e-marketingowej Augere.pl.

 • tworzenie stron internetowych:
  – projektowanie,
  – wdrażanie.
 • pozycjonowanie stron internetowych:
  – przeprowadzanie audytów stron WWW,
  – optymalizacja stron WWW,
  – link building,
  – pisanie tekstów SEO,
  – obsługa profesjonalnych narzędzi SEO.
 • administracja stron internetowych,
 • tworzenie i administrowanie kampanii reklamowych w Google AdWords.

01.03.2013 – 31.12.2013 – praca w firmie szkoleniowej IT&Business Training.

 • przeprowadzanie szkoleń z MS Excel – poziom podstawowy, poziom średnio zaawansowany oraz poziom zaawansowany,
 • pomoc przy tworzeniu stron internetowych związanych z szkoleniami: Joomla!, Excel,
 • tworzenie i administrowanie strony internetowej dotyczącej kursów internetowych z Joomla! – akademiajoomla.pl,
 • tworzenie instrukcji dotyczącej rozszerzeń Joomla – komponenty, moduły i dodatki.

01.09.2014 – 31.12.2014 – Staż w agencji RankHouse – Młodszy specjalista ds. pozycjonowania stron internetowych.

 • pozycjonowanie stron internetowych:
  – przeprowadzanie audytów stron WWW,
  – optymalizacja stron WWW,
  – link building,
  – pisanie tekstów SEO,
  – obsługa profesjonalnych narzędzi SEO.
 • tworzenie stron internetowych:
  – projektowanie,
  – wdrażanie.

01.01.2015 – 31.08.2016 – Praca w agencji RankHouse – Specjalista ds. pozycjonowania stron internetowych.

 • pozycjonowanie stron internetowych:
  – przeprowadzanie audytów stron WWW,
  – optymalizacja stron WWW,
  – link building,
  – tworzenie zaplecz SEO,
  – obsługa profesjonalnych narzędzi SEO,
  – zarządzanie kampaniami SEO.
 • tworzenie stron internetowych:
  – projektowanie,
  – wdrażanie.

Obecnie zajmuje się:

 • przeprowadzanie audytów SEO
 • optymalizacją i pozycjonowaniem stron klientów,
 • monitorowaniem projektów SEO,
 • zarządzanie projektami SEO,
 • nadzorem nad systemami pozycjonującymi,
 • tworzenie stron internetowych
 • tworzenie i zarządzanie kampaniami AdWords
 • Facebook Marketing
 • Facebook Ads

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z moją ofertą: